Josef Jiří Kamenický - Jezero v horách

Olej na překližce, 42x32 cm, signováno vpravo dole Kamenický, rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppeho, dále dekorativní malby na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u profesorů Nechleby, Hönicha a Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem, akty, krajinomalbou, zátiším. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v soukromých sbírkách. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídni, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo občas H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč

12083. Jezero v horách
Dražba ukončena:29.06.2017 21:43:15
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč