Josef Jiří Kamenický

49068. Letní koupání

popis: Olej na kartonu, 50x62 cm. Signováno vlevo dole H. Lískovec. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Pseudonym: Reinold
1910 Brno-Lískovec - 1981 Wien
Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppe, dále dekorativní malba na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u prof. Nechleba, Hönicha a prof. Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem – Moravské Slovácko, dále orientálními trhy, akty, krajinomalbou, zátiším. Dílo zastoupeno v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v mnoha sbírkách v soukromých fondech. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídní, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo místem H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 34 000 Kč

zbývá: 1 dnů, 7 hodin

konec dražby: 30.09.2020 19:02:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 1 000 Kč

aktuální cena: 18 000 Kč