Josef Jiří Kamenický - Na trhu- Moravské Slovácko

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 40x50 cm. Signováno vpravo dole J.J. Kamenický. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppeho, dále dekorativní malby na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u profesorů Nechleby, Hönicha a Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem, akty, krajinomalbou, zátiším. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v soukromých sbírkách. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídni, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo občas H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč

vydraženo
36533. Na trhu- Moravské Slovácko
Dražba ukončena:30.10.2019 20:33:20
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 000 Kč 30.10.2019 20:28:20 3314
8 500 Kč limit (30.10.2019 20:28:13) 2077
8 500 Kč 30.10.2019 20:28:14 3314
8 000 Kč limit (30.10.2019 20:28:05) 2077
7 500 Kč 30.10.2019 20:28:06 3314
7 000 Kč limit (30.10.2019 19:11:15) 2077
6 500 Kč 27.10.2019 22:28:05 724
6 000 Kč 19.10.2019 18:07:10 474
5 500 Kč limit (19.10.2019 18:07:09) 1367
4 100 Kč limit (14.10.2019 9:24:32) 1367
4 000 Kč limit (14.10.2019 9:24:31) 474
3 800 Kč limit (11.10.2019 17:33:30) 474
3 700 Kč 11.10.2019 17:33:31 3229
3 600 Kč limit (11.10.2019 17:33:25) 474
3 500 Kč 11.10.2019 17:33:26 3229
3 400 Kč limit (01.10.2019 13:56:12) 474
3 300 Kč 01.10.2019 13:56:13 1367
3 200 Kč limit (01.10.2019 13:56:03) 474
3 100 Kč limit (01.10.2019 13:56:02) 1367
2 700 Kč limit (01.10.2019 13:55:33) 474
2 600 Kč 01.10.2019 13:55:34 1367
2 500 Kč limit (01.10.2019 13:55:27) 474
2 400 Kč 01.10.2019 13:55:28 1367
2 300 Kč limit (01.10.2019 13:55:22) 474
2 200 Kč 01.10.2019 13:55:23 1367
2 100 Kč limit (01.10.2019 13:55:17) 474
2 000 Kč 01.10.2019 13:55:18 1367
1 900 Kč limit (01.10.2019 13:55:14) 474
1 800 Kč 01.10.2019 13:55:15 1367
1 700 Kč limit (01.10.2019 13:55:09) 474
1 600 Kč 01.10.2019 13:55:10 1367
1 500 Kč limit (01.10.2019 13:55:04) 474
1 400 Kč 01.10.2019 13:55:05 1367
1 300 Kč limit (01.10.2019 13:54:58) 474
1 200 Kč 01.10.2019 13:54:59 1367
1 100 Kč limit (27.09.2019 20:32:22) 474
1 000 Kč 27.09.2019 9:21:42 882