Josef Jiří Kamenický - Sladké snění

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 45x50 cm. Signováno vpravo dole J. Kamenický. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 64 cm

 

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppeho, dále dekorativní malby na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u profesorů Nechleby, Hönicha a Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem, akty, krajinomalbou, zátiším. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v soukromých sbírkách. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídni, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo občas H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč

vydraženo
81348. Sladké snění
Dražba ukončena:28.07.2022 22:23:34
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
15 000 Kč 28.07.2022 22:20:34 10298
14 000 Kč 28.07.2022 22:18:05 5217
13 000 Kč 28.07.2022 22:17:12 10298
12 000 Kč 28.07.2022 22:13:28 5217
11 000 Kč 28.07.2022 22:12:12 10298
10 000 Kč 28.07.2022 22:11:26 5217
9 500 Kč 28.07.2022 13:33:42 863
9 000 Kč 27.07.2022 20:03:22 1957
8 500 Kč 14.07.2022 10:18:54 863
8 000 Kč limit (14.07.2022 10:18:46) 10108
8 000 Kč 14.07.2022 10:18:47 863
7 500 Kč limit (14.07.2022 10:18:39) 10108
7 000 Kč 14.07.2022 10:18:40 863
6 500 Kč limit (14.07.2022 10:16:06) 10108
6 000 Kč 14.07.2022 10:16:07 863
5 500 Kč limit (13.07.2022 19:48:56) 10108
5 000 Kč limit (13.07.2022 19:48:55) 863
4 300 Kč limit (13.07.2022 19:48:37) 863
4 200 Kč 13.07.2022 19:48:38 10108
4 100 Kč limit (12.07.2022 20:08:30) 863
4 000 Kč 12.07.2022 20:08:31 6680
3 900 Kč limit (12.07.2022 6:47:05) 863
3 800 Kč 11.07.2022 22:22:47 1957
3 700 Kč 07.07.2022 13:41:58 863
3 600 Kč 07.07.2022 13:05:04 1957
3 500 Kč limit (05.07.2022 23:11:46) 863
3 500 Kč 05.07.2022 23:11:47 5233
3 400 Kč limit (05.07.2022 16:17:09) 863
3 300 Kč limit (05.07.2022 16:17:08) 1347
3 200 Kč limit (05.07.2022 16:16:51) 1347
3 100 Kč 05.07.2022 16:16:52 863
3 000 Kč limit (05.07.2022 16:16:44) 1347
2 900 Kč 05.07.2022 16:16:45 863
2 800 Kč limit (05.07.2022 16:16:39) 1347
2 700 Kč 05.07.2022 16:16:40 863
2 600 Kč limit (05.07.2022 9:42:30) 1347
2 500 Kč 03.07.2022 20:26:28 863
2 400 Kč limit (03.07.2022 20:26:20) 1610
2 400 Kč 03.07.2022 20:26:21 863
2 300 Kč limit (02.07.2022 22:51:32) 1610
2 200 Kč limit (02.07.2022 22:51:28) 1347
2 200 Kč limit (02.07.2022 22:51:29) 1610
2 000 Kč limit (02.07.2022 22:29:17) 1347
1 900 Kč limit (02.07.2022 22:29:16) 1610
1 700 Kč limit (02.07.2022 10:32:36) 1347
1 600 Kč limit (02.07.2022 10:32:35) 863
1 300 Kč 02.07.2022 8:54:41 863
1 200 Kč limit (01.07.2022 22:19:20) 6680
1 200 Kč 01.07.2022 22:19:21 863
1 100 Kč limit (01.07.2022 11:13:56) 6680
1 000 Kč 01.07.2022 8:45:31 1347