Josef Kočí

56545. Na lovu

popis: Akvarel, kvaš na kartonu, 30 x 37 cm, signováno autorsky vpravo dole, datováno 1920, rámováno v ornamentálně zdobeném rámu v umělecké paspartě pod sklem za použití zlacené vložky.
Vyváženost akvarelové techniky s precizním provedením předurčuje toto dílo do galerijní kvality sběratelsky vyhledávané. Na Západě jsou díla malovaná technikou akvarelu ceněna daleko více než olejomalby právě pro neopravitelnost případné chyby u akvarelu, kdy naopak u olejů lze přemalovat každý omyl. Proto u akvarelu každá barevná skvrna už zůstává trvale na ploše bez možnosti další barevné škály. Pro náročnost této malby se značná spousta malířů této technice vyhýbá.
Dílo pochází původně ze skvělé sbírky umění českých krajanů z Vídně.

O autorovi: Josef Kočí - Narodil se 16. 7. 1880 a zemřel v roce 1961. Malíř, grafik a ilustrátor. Studoval dva roky v soukromé grafické škole Krajíčkově v Plzni a v letech 1896-1902 na Akademii výtvarných umění u profesora Ženíška. Pořádal studijní cesty po Itálii a USA, kde začal ilustrovat. Byl ilustrátorem zejména historických děl, románů Ch. Dickense. Maloval však i historické obrazy. V pozdějších letech se věnoval zobrazování zemědělské práce a skutečného života venkovského lidu.
Byl žákem na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora H. Schwaigra. Tvořil malby figurální, podobizny, specializoval se na industriální motivy.

dražba ukončena: 04.03.2021 19:43:23

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 2 000 Kč