Nejdelší strana: 102 cm
Olej na plátně, 69x87 cm. Signováno vpravo dole J. Konečný. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Dílo Josefa Konečného zobrazuje scénu na pastvě. Dynamiku kompozice vyznačuje diagonála pole, která překlenuje obrazový prostor. Mezi hutnou hmotou mračen, která visí nad polem, se probíjí světlé modré nebe. Uvolněný rukopis autora se věnuje přesvědčivému předání stavu počasí, kdy pastózní nánosy umělcová štětce modelují těžké mraky a vegetaci pod proudem větru. Kupící se mraky jsou naznačené šedo-modrými odstíny. Pro zobrazení pole a stromů na linii horizontu je použito svěžích zelených a zemitých odstínů. Jednoznačně vysoce kvalitní dílo Josefa Konečného „Na pastvě“ vypovídá o skutečnem mistrovství autora a doporučujeme ho jako skvělou investici.
o autorovi: 1907 - ?
Malíř. Studoval Školu uměleckých řemesel v Brně u prof. Süssera a na AVU v Praze u O. Nejedlého a V. Nechleby. Žil a pracoval v Praze.