Jan Dědina - Dívka s kytičkou

Olej na plátně, 50x40 cm, signováno vpravo dole Jan Dědina, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1870, Straky u Nymburka - 1955, Tatobity u Semil
Malíř, ilustrátor. Studoval na UMPRUM u F. Ženíška, na AVU malířství u M. Pirnera a sochařství u J.V. Myslbeka. Po studiích musel narukovat do armády, odkud dezertoval a přes Itálii se dostal do Francie. V Paříži žil u svého bratra, rytce a sochaře Václava Dědiny, naturalizovaného Francouze. Jan Dědina se oženil s Francouzkou, usadil se v Bretani. Stýkal se s francouzskými umělci, stal se oblíbeným portrétistou, účastnil se pařížských Salonů. Osvojil si pařížský styl lehce malovaných nebo načrtnutých portrétů a figurálních studií, motivů různých žánrů od podobizen přes velkoměstský život až po exotiku. Kreslil pro časopisy ve Francii i doma po návratu do vlasti v roce 1909. Byl členem Jednoty umělců výtvarných.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

6898. Dívka s kytičkou
Dražba ukončena:25.01.2017 19:15:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč