Josef M. Černovický - Ulička v Orientu

Olej na plátně, 75x65 cm, signováno vpravo dole Černovický, rám.

1906, Černovice u Boskovic - 1991, Praha
Učil se v Brně u prof. K. Truppeho (1926-1928). Poté studoval krajinomalbu a grafiku u T. F. Šimona (1928-1934). Vzdělával se také v Paříži na École des Arts et Métiers (1933-1934). Studijně vycestoval do Itálie a Jugoslavie. Tvořil figurální a krajinářské olejomalby, grafiky a květinová zátiší. Hojně vystavoval nejen u nás, ale také v zahraničí (Sarajevo, Dubrovník, Záhřeb,...)

3504. Ulička v Orientu
Dražba ukončena:27.01.2016 19:36:28
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč