Josef Mánes - Konvolut 2 prací: Jitro a Večer

Heliogravury, 23x27 cm. Nesignovány. Rámovány, zaskleny.

o autorovi: 1820 – 1871
Český malíř, ilustrátor, grafik, považovaný za nejvýznamnějšího představitele českého romantismu a realismu. Vyrostl v rodině malířů (otec, strýc, i oba sourozenci – Amálie a Quido). Studoval nejprve v Praze na Akademii u F. Tkadlíka, později v Mnichově a na dalších studijních cestách. Člen Umělecké besedy, účastnil se vlasteneckého života, navrhoval sokolské kroje, insignie apod., vytvořil 12 medailonů pro Staroměstský orloj. Zakladatel a klasik českého novodobého umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 350 000 Kč.

58303. Konvolut 2 prací: Jitro a Večer
Dražba ukončena:15.04.2021 21:14:23
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 200 Kč