Josef Mathauser - Jaro u chalupy

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 24x37 cm. Signováno vpravo dole J. Mathauser. Rám, sklo.

o autorovi: 1846 - 1917
Narodil se ve Staňkově. Ve své tvorbě se věnoval potrétům a hlavně náboženským a historickým tématům. Vyzdobil řadu kostelů, podílel na přemalování náboženských výjevů ve Svaté Hoře u Příbrami a poslední z nich také většinou domaloval.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

34066. Jaro u chalupy
Dražba ukončena:27.06.2019 20:39:28
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:3 000 Kč