Josef Mathauser - Koňské povozy v zimní krajině

Olej na plátně, 75x101 Signováno vlevo dole J. Mathauser 1915. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1846 - 1917
Narodil se ve Staňkově. Ve své tvorbě se věnoval potrétům a hlavně náboženským a historickým tématům. Vyzdobil řadu kostelů, podílel na přemalování náboženských výjevů ve Svaté Hoře u Příbrami a poslední z nich také většinou domaloval.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
77446. Koňské povozy v zimní krajině
Dražba ukončena:26.05.2022 22:04:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:9 000 Kč