Olej na plátně, 58x95 cm. Signováno vlevo dole J. Mathauser. Rámováno.
Nejdelší strana: 110 cm
o autorovi: 1846 - 1917
Narodil se ve Staňkově. Ve své tvorbě se věnoval potrétům a hlavně náboženským a historickým tématům. Vyzdobil řadu kostelů, podílel se na přemalování náboženských výjevů ve Svaté Hoře u Příbrami a poslední z nich také většinou domaloval.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.