Josef Mathauser - Stádo koní

Olej na plátně, 58x95 cm. Signováno vlevo dole J. Mathauser. Rámováno.

Nejdelší strana: 110 cm

o autorovi: 1846 - 1917
Narodil se ve Staňkově. Ve své tvorbě se věnoval potrétům a hlavně náboženským a historickým tématům. Vyzdobil řadu kostelů, podílel se na přemalování náboženských výjevů ve Svaté Hoře u Příbrami a poslední z nich také většinou domaloval.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

top
153947. Stádo koní
Zbývá:8 dnů, 15 hodin
Konec dražby:01.02.2026 20:38:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč