Olej na plátně fixovaném na kartonu, 41x50 cm. Signováno vpravo dole J. M. Trenkwald 1860. Nerámováno.
Stav: Malba mírně poškozena.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.
o autorovi: 1824 - 1897
Narodil se v Praze. Studoval nejprve AVU v Praze u prof. Rubena, kde se později sám stal ředitelem, a ve Vídni, kde také po letech pedagogicky působil. Studijní cestu podnikl do Itálie. Ve své tvorbě se proslavil historickými a církevními obrazy. Podílel se na výzdobě letohrádku Belveder a chrámu sv. Víta.