Josef Multrus

49212. Pohled na Nový svět na Hradčanech

popis: Olej na plátně, 50x65 cm. Signováno vpravo dole Multrus. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1898, Praha - 1957, Praha
Studoval UMPRUM v Praze (prof. Jar. Benda), poté žák AVU (1919-1923, prof. Nechleba). Studijní cesty do Jugoslávie a Itálie. Věnoval se krajinomalbě a figurální tvorbě. Jeho náměty byla nejčastěji společnost a rodinný život. Zachycoval městské ulice, pražské periferie a také lidi při práci.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 190 000 Kč

dražba ukončena: 30.09.2020 21:54:21

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 37 000 Kč