Olej na sololitu, 60x90 cm. Signováno vpravo dole J. Němec 64. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 100 cm
o autorovi: 1922 - 2000
Narodil se v Nových Hamrech. Nejprve studoval sklářství v Železném Brodě, poté na UMPRUM u prof. Kysely. Jeho malířská tvorba je inspirovaná především rodným Podkrkonoším, Českým rájem a zájmem o staré kultury, cestováním, divadelními a hudebními zážitky (portréty herců, hudebníků). Věnoval se také restaurování.