Josef Novák - Pohled na Hradčany

Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole Jos. Novák. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1902 – 1987
Malíř, grafik, ilustrátor, karikaturista, restaurátor. Studoval na UMPRUM v Praze u profesorů Hofbauera, Brunnera a Kysely, dále v Římě a ve vatikánských dílnách monumentální umění, zejména mozaiku. Spolupracoval s nakladatelstvím J. Otto jako ilustrátor, byl asistentem F. Kysely na UMPRUM, od r. 1945 – 1970 vedl školu pro užitou malbu a textilní umění na VŠUP v Praze. Byl členem SVU Mánes. Experimentoval v monumentální a nástěnné malbě a mozaice, zabýval se také restaurováním předmětů užitého umění.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč

305241. Pohled na Hradčany
Dražba ukončena:17.06.2020 20:02:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč