Josef Novák - Tanečnice

Bronz, celková výška 32 cm. Značeno J.Novák, datováno 1918.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1902 – 1987
Malíř, grafik, ilustrátor, karikaturista, restaurátor. Studoval na UMPRUM v Praze u profesorů Hofbauera, Brunnera a Kysely, dále v Římě a ve vatikánských dílnách monumentální umění, zejména mozaiku. Spolupracoval s nakladatelstvím J. Otto jako ilustrátor, byl asistentem F. Kysely na UMPRUM, od r. 1945 – 1970 vedl školu pro užitou malbu a textilní umění na VŠUP v Praze. Byl členem SVU Mánes. Experimentoval v monumentální a nástěnné malbě a mozaice, zabýval se také restaurováním předmětů užitého umění.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč

42210. Tanečnice
Dražba ukončena:25.03.2020 20:23:29
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:9 500 Kč