Josef Písecký

10841. Z Chorvatska

popis: Olej na plátně, 100x120 cm, signováno vlevo dole Písecký, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1878, Kroměříž - 1954, Praha
Žák soukromě školy v Písku (Quast). Poté se věnoval zkoumání přírody, cestoval po zahraničí (Jadran, Itálie). Zde studoval kulturu a zejména moře, které bylo oblíbeným námětem jeho děl. V době tvorby na našem území se maloval pražské pohledy a krajiny zejména z oblastí Šumavy, Krkonoš a Táborska.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 100 000 Kč

dražba ukončena: 01.06.2017 20:45:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 60 000 Kč