Olej na kartonu, 36x52 cm. Signováno vlevo dole Jos. Říha 1952. Rámováno.
Nejdelší strana: 60 cm
o autorovi: 1920 – 1994
Malíř, kreslíř. Studoval na Škole kreslení a malby SVU Mánes u V. Tittelbacha, K. Mináře, J. Baucha a V. Sychry, na AVU v Praze i na VŠUP v Praze. Zabýval se figurální malbou, v 50. letech s pracovní tématikou. Později se soustředil na krajinomalbu a zátiší, vytvářel obrazy inspirované krajinou v okolí Nového Knína, také městskými zákoutími Prahy. Pracoval jako ilustrátor pro deníky a časopisy, navrhoval knižní obálky, ilustroval knihy a učebnice. Vystavoval s SVU Aleš. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách GHMP, ministerstev kultury, zemědělství a zahraničních věcí v Praze.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč.