Josef Šrámek - Polní cestou

Tempera, 23x21 cm. Signováno vlevo dole Šrámek. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1893 - 1971
Narodil se 6.1.1893 ve Střechovicích ve Slezsku. Malíř krajinář a odborný učitel kreslení v Ostravě. Žák umělecko - průmyslové školy na UPŠ u profesora Vratislava Hugo Brunnera a Josefa Schussera. Později ve speciálce u prof. O. Nejedlého a K. Špillara na AVU v Praze. Delší dobu pobýval ve Francii. Měl řadu výstav, je zastoupen v Národní galerii v Praze, Galerii výtvarných umění v Ostravě. Rád maloval krajinu Horňácka a jeho největším tématem se stal slezský venkov.

303785. Polní cestou
Dražba ukončena:25.02.2020 20:09:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč