Josef Tříška - Koupání

Olej na plátně, 98x75 cm. Signováno vlevo nahoře J.Tříška 1958. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 117 cm

o autorovi: 1885 – 1967
Malíř. Studoval na UMPRUM v Praze, na AVU v Praze u H. Schweigera a na FF UK v Praze. Zabýval se malbou krajiny, květinových či ovocných zátiší, portrétů (zejména dívčích a ženských) a různých figurálních obrazů. Byl členem SVU Mánes. Obdržel čestné uznání České akademie věd a umění v Praze.

vydraženo top
92462. Koupání
Dražba ukončena:26.03.2023 21:02:57
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč