Josef Ullmann

14909. Podzimní nálada

popis: Olej na plátně fixovaném na kartonu, 35x50 cm, signováno vlevo dole J. Ullmann 1911, rám.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1870 - 1922
Narodil se v Nekmíři na Plzeňsku. Studoval v Mnichově, později na pražské AVU u prof. Pirnera a Mařáka. Věnoval se krajinomalbě. Vrcholné období jeho tvorby spadá do konce první světové války, kdy vynikají jeho výhledy do širého kraje. Po válce tvořil ve stylu impresionismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 200 000 Kč

dražba ukončena: 30.11.2017 20:33:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 65 000 Kč