Josef Ullmann

54678. Stromy v krajině

popis: Olej na kartonu, 27x41 cm. Signováno vpravo dole J. Ullmann. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1870 - 1922
Narodil se v Nekmíři na Plzeňsku. Studoval v Mnichově, později na pražské AVU u prof. Pirnera a Mařáka. Věnoval se krajinomalbě. Vrcholné období jeho tvorby spadá do konce první světové války, kdy vynikají jeho výhledy do širého kraje. Po válce tvořil ve stylu impresionismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 200 000 Kč

dražba ukončena: 27.01.2021 20:32:25

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 18 000 Kč