Jaroslav Váchal - Horská krajina

Olej na plátně, 33x41 cm. Signováno vpravo dole Váchal 59. Rámováno.

Stav: Rám poškozen.

o autorovi: 1896 - ?
Malíř, bratranec grafika a spisovatele Josefa Váchala. Bojoval v legiích v 1. světové válce, kde také spoluvydával plukovní časopis, karikatury a kresby uveřejňoval v časopise Houpačky na Sibiři. V r. 1920 se vrátil domů, dále maloval náladovou krajinu, zátiší a vzpomínky na legie a pobyt na Sibiři. Jeho malba byla dekorativní.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 21 000 Kč.

307971. Horská krajina
Dražba ukončena:19.03.2021 20:14:06
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 19.03.2021 20:09:06 5215