Olej na plátně, 54x75 cm. Signováno vpravo dole J. Síla. Nerámováno.
Stav: Malba poškozena.
Nejdelší strana: 75 cm
o autorovi: 11.2.1908, Široký Důl (Svitavy) - 16.12.1989, Lačnov, okres Svitavy
Malíř, jeho matka pocházela z Kamence, kam se rodina později opět odstěhovala. Dětství prožil Josef na vesnici v nepřetržitém kontaktu s přírodou. Studoval AVU v Praze, v krajinářské speciálce prof. Otakara Nejedlého. Zde se seznámil s malíři Fišárkem, Hrochem a Žufanem. Během studia vykonal cesty do Francie, Itálie a na Korsiku. Nejvíce se věnoval krajinomalbě a portrétu. Některé Sílovy obrazy jsou v rodině Hrozných z Poličky. Jiné zdobí interiéry spořitelen v Poličce a ve Svitavách.