Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Olej na lepence, 39 x 48 cm, rámováno v autorském masivním rámu s patinovaným zlato hnědým povrchem, za použití plochého ornamentálního zdobení okolo obvodu rámu. Vzadu autorský štítek, dole razítko malíře a podpis. Autor je žákem Maxe Švabinského. Na štítku dále údaje: Roudnice, Klatovy, Opava, Brno, Jevíčko, Boskovice Tišnov.
Josef Záhořanský – Zeithammel 1891 – 1952 Malíř, pedagog. Studoval na FF UK v Praze a na AVU v Praze u prof. Švabinského. Byl středoškolským profesorem. V jeho tvorbě nejdříve převažovaly portréty, později se soustředil na realistickou krajinomalbu. Věnoval se též plakátové tvorbě. Byl členem Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha českých a moravských sbírkách a galeriích.
o autorovi: 1891 – 1952
Malíř, pedagog. Studoval na FF UK v Praze a na AVU v Praze u prof. Švabinského. Byl středoškolským profesorem. V jeho tvorbě nejdříve převažovaly portréty, později se soustředil na realistickou krajinomalbu. Věnoval se též plakátové tvorbě. Byl členem Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha českých a moravských sbírkách a galeriích.