Josef Ženíšek - Dáma v kožešině

Olej na plátně, 90x62 cm, signováno vlevo nahoře Jos. Ženíšek 07, rám.

1855, Praha - 1944, Praha
Žák pražské akademie (prof. Lhota). Poté studia i na akademii v Mnichově. Vycestoval do Paříže i Říma. Maloval dívčí hlavy, genrové kompozice a podobizny (Jar. Vrchlický, B. Smetana,...).

3155. Dáma v kožešině
Dražba ukončena:25.11.2015 20:35:20
Vyvolávací cena:4 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč