Joska Skalník - Vzpomínka II

Litografie, 42x32 cm, signováno vpravo dole Joska Skalník, volný list.

o autorovi: 1948
Malíř, grafik, multimediální tvůrce. Studoval na SUPŠ v Praze užitou grafiku, pracoval jako grafik ve Státním divadelním studiu v Praze, později v Pražském kulturním středisku. Byl kmenovým výtvarníkem v Činoherním klubu Praha, kde také pořádal výtvarné a fotografické výstavy. Stál u zrodu mnoha kulturních organizací a výtvarných sdružení, byl členem kolegia prezidenta Havla, odborný poradce v oblasti kultury. Ve volné tvorbě se věnuje malbě (jednoduchá abstrakce). Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG v Praze, GHMP, MG v Brně, MU v Olomouci, Považské galerie umení v Žilině a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 000 Kč.

12950. Vzpomínka II
Dražba ukončena:11.10.2017 20:21:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 500 Kč