Joža Uprka -  Jízda králů ve Vlčnově

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Barevný grafický originální list na kartonu, signováno v desce vlevo dole a datováno 97 (1897). Tisk grafická dílna Neubert Smíchov, 60 x 94 cm, rámováno v masivním profilovaném rámu pod sklem. Dílo publikováno v monogramii Štěpán Jež – Joža Uprka. Jedno z nejslavnějších děl mistra folklorní malby Joži Uprky, které maloval v několika formátech a následně i pro rozšíření mezi širokou veřejnost bylo vydáno pouze omezené množství v grafickém barevném provedení. Dnes již se vyskytuje na trhu s uměním pouze vzácně. Krásná dekorativní grafická dobová autentická práce v reprezentativním formátu. V Československu po roce 1910 působilo několik významných litografických dílen – Neubert Smíchov Praha, Richter Příbor, Klabussay Holešov, kdy tyto dílny zajišťovaly kvalitní litografický  tisk propagačních a uměleckých plakátů, které dnes docilují vysokých hodnot! Příležitost pro sběratele!

o autorovi: 1861, Kněždub na Moravě - 1940, Hroznová Lhota

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 000 000 Kč

107528. Jízda králů ve Vlčnově
Dražba ukončena:20.12.2023 21:32:04
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč