Joža Uprka - Vláčení

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Dobové grafické barevné provedení na malířské lepence, 60 x 88 cm, signováno v desce vpravo dole ligaturou umělce s přípisem 26 (1926), rámováno v masivním autorském velmi kvalitním profilovaném uměleckořemeslném reprezentativním rámu s nazlátlou patinací. Dílo publikováno v monografii Štěpán Jež - Joža Uprka číslo vyobrazení 101, viz variantu obrazu Vláčení. Obraz původně pochází z majetku architekta Dušana Jurkoviče, který jej dostal od malíře Uprky. Velmi dekorativní! Grafické práce Uprkovy v poslední době značně stoupají na hodnotě například litografická alba Kožuchy mužské a Kožuchy ženské, lepty a suché jehly - úplný soubor je k vidění v Památníku národního písemnictví v Praze. Dílo pochází z vynikající sbírky malířů Moravského Slovácka se silným zaměřením na oblast Horňácko. Příležitost!

o autorovi: 1861, Kněždub na Moravě - 1940, Hroznová Lhota

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 000 000 Kč

107578. Vláčení
Dražba ukončena:20.12.2023 22:16:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:41 000 Kč