Julius Bartek - Betlehem

Olej na překližce, 15x13 cm, signováno vpravo dole Jul. Bartek 1932, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1930-2004
Studoval na VUŠ v Bratislavě u prof. Černického a prof. Želibského, dále grafiku u prof. Hložníka. Slovenský akademický malíř a výtvarník, doplnil si vzdělání i studiem fotografie v Trnavě na Slovensku. Věnoval se krajinomalbě a abstraktní tvorbě. Prožil několik let v Izraeli, odtud pochází jeho nejvýznamnější práce zachycující zejména Jeruzalém a jeho okolí. Mnoho obrazů s tématikou Izraele se nachází ve sbírkách židovských sběratelů v USA a přímo v Izraeli. Na aukci umění v Tel-Avivu se několikrát práce J. Barteka úspěšně vydražily.

12227. Betlehem
Dražba ukončena:20.09.2017 18:19:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 900 Kč