Julius Bartek - Pohled na Jeruzalém

Olej na kartonu. 67x47 cm. Signováno vpravo dole Bartek. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1930-2004
Studoval na VUŠ v Bratislavě u prof. Černického a prof. Želibského, dále grafiku u prof. Hložníka. Slovenský akademický malíř a výtvarník, doplnil si vzdělání i studiem fotografie v Trnavě na Slovensku. Věnoval se krajinomalbě a abstraktní tvorbě. Prožil několik let v Izraeli, odtud pochází jeho nejvýznamnější práce zachycující zejména Jeruzalém a jeho okolí. Mnoho obrazů s tématikou Izraele se nachází ve sbírkách židovských sběratelů v USA a přímo v Izraeli. Na aukci umění v Tel-Avivu se několikrát práce J. Barteka úspěšně vydražily.

39968. Pohled na Jeruzalém
Dražba ukončena:29.01.2020 23:03:39
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:4 300 Kč