Julius Horn - Maria z Neapole – Julius Horn

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na plátně, 60 x 50 cm, signováno autorsky vlevo dole, rámováno v italském uměleckém masivním bohatě ornamentálně zdobeném rámu se zlatavou patinací. Malířova múza z Neapole je zachycena ve stylu holandské malby 17. století. Záře svíce jemně odhaluje krásu mladé dívky v jinak temné místnosti. Autor se zhostil velmi těžkého úkolu se stoprocentním nasazením a nezapřel docílení maxima při spojení s citem lásky. Většina malířů se obdobným tématům spíše vyhýbá, neboť se vždy jedná u velmi složitou malbu ve smyslu zvládnutí osvětlení centrálního motivu tak aby to působilo přirozeně. Obdobná díla se proto na trhu s uměním objevují jen náhodně, neboť si je sběratelé ponechávají pro jejich raritnost! Mimořádná excelentní nabídka!

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60.000 Kč.

107519. Maria z Neapole – Julius Horn
Dražba ukončena:20.12.2023 21:30:14
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč