Kvaš, 20x27 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu přípis od F. X. Harlase.
Nejdelší strana: 52 cm
o autorovi: 1832 - 1899
Narozen v Litomyšli. Studoval gymnázium a učil se malovat u malíře Antonína Dvořáka. Studoval na pražské Akademii u prof. M. Haushofera, poté soukromě v Mnichově u profesorů Rottmanna a Schleicha. Roku 1882 dostal zakázku na výzdobu Národního divadla a v roce 1887 získal místo profesora na pražské Akademii v ateliéru krajinomalby. Krajinářskou školu vedl dvanáct let, vychoval mnoho významných českých krajinářů.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 500 000 Kč