Julius Mařák - Krajina

Detail položky

Detail položky

Kvaš, 20x27 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu přípis od F. X. Harlase.

Nejdelší strana: 52 cm

 

o autorovi: 1832 - 1899
Narozen v Litomyšli. Studoval gymnázium a učil se malovat u malíře Antonína Dvořáka. Studoval na pražské Akademii u prof. M. Haushofera, poté soukromě v Mnichově u profesorů Rottmanna a Schleicha. Roku 1882 dostal zakázku na výzdobu Národního divadla a v roce 1887 získal místo profesora na pražské Akademii v ateliéru krajinomalby. Krajinářskou školu vedl dvanáct let, vychoval mnoho významných českých krajinářů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 500 000 Kč

posouzeno znalcem
154009. Krajina
Zbývá:26 dnů, 14 hodin
Konec dražby:25.02.2026 20:28:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci