Jura Mandel

35052. Letní parno

popis: Olej na překližce, 61x84 cm. Signováno vpravo dole J. Mandel. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1886-1971
Narodil se v Kuželově n Slovácku. Studoval AVU ve Vídni, po 1. sv. válce, kde bojoval v legiích, AVU v Praze u prof. Krattnera. Ve své tvorbě se věnoval krajinomalbě, náměty čerpal také na svých cestách po jižní Evropě, maloval žánrové náměty z Prahy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 55 000 Kč

dražba ukončena: 25.09.2019 19:10:00

vyvolávací cena: 800 Kč

vydraženo za: 1 400 Kč