Olej na plátně, 107x137 cm. Signováno vpravo dole J. Mandel 1930. Rámováno.
Pozn.: Rozměr s rámem 116x146 cm. Mandel Juraj zachycoval ve svém krajinářském díle krajinu Horňácka jako jeden z mála malířů Horňácka. Jeho obrazy byly pravidelně vystavovány ve Velké nad Veličkou na Strážné Hůrce u mistra K. Supa, a to v rámci Horňácké skupiny umělců (Svatava Syllová - Beňová, Juraj Mandel, Karel Sup a Miroslav Sylla). Galerijní monumentální provedení je mimořádným uměleckým dílem, řadící se do výborných děl Horňáckých umělců (Uprka, Frolka, Pernica, Sup, Sylla, Mandel). Hodnota děl od těchto umělců má neustálou stoupající tendenci! Mimořádná nabídka! Vzácné, galerijní a vynikající mistrovské dílo!
o autorovi: 1886 Kuželov - Horňácko -1971 Praha
Studie architektury VUT Praha 1907 - 1910 u prof. Liebschera, dále malbu na AVU Vídeň - 1911 - 1915 u prof. Rudolfa Backera a Julia Schmiedta. Rovněž studie na AVU Praha 1920 - 1921 prof. Karel Krattner. Do r. 1929 pedagog v Košicích a Trnavě. V r. 1939 Modřany u Prahy, angažoval se v Moravském krúžku spolu s kunsthistorikem Štěpánem Ježem, autorem mnoha publikací a monografií o malířích. Rád maloval na Horňácku zejména v letních měsících. Dcera Olga Mandelová (1926 - 2002) a syn Jiří Mandel ml. (1923 - 1995) absolvovali AVU v Praze.
Malíř Jiří (Jura) Mandel byl synovcem a správcem pozůstalosti fenomenálního horňáckého malíře Cyrila Mandela. Ve 30. letech založil s Karlem Supem, Svatavou Syllovou, Miroslavem Syllou "Horňáckou skupinu", která vybudovala vlastní výstavní pavilon "Strážná hůrka". Výstavy zde probíhaly každoročně na Máří Magdalenu od r. 1930. Předchůdcem společná výstava v Ostravě 1927 - Dům umění - C. Mandel, J. Mandel, K. Sup, dále 1927 a 1932 Velká nad Veličkou - C. Mandel, J. Mandel. Spousta výstav - Košice 1926, Ostrava 1932, Bratislava 1933, Trnava 1928, 1930, 1932, 1936. Člen a organizátor Umělecké besedy Slovenské, se kterou vystavoval i v zahraničí Miláno 1925, Benátky 1926, New York 1938! Výstavy Rubešova galerie 1942, 1944, 1945, Nová síň 1958, dál JOV Pražské salony 1955 - 1970. Veraikon roč. XV 1929 sešit 6 Horňácká skupina. V obci Kuželov pamětní deska pro Juru a Cyrila Mandela.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 55 000 Kč