Juraj Jakubisko - Slavné tri gracie

Litografie, 58x43 cm, signováno vpravo dole v tisku Jakubisko 2002, signováno vpravo dole tužkou Juraj Jakubisko, rám, zaskleno.

Pozn.: Věnování je pro kameramana Miroslava Ondříčka.

o autorovi: 1938, Kojšov
Slovenský filmový režisér, scenárista i kameraman. Jeho filmy se vyznačují velmi osobitou poetikou, bizarností i podivuhodnou hravostí. Jeho filmové počiny byly plné magického realismu. Juraj Jakubisko přitahuje mezinárodní pozornost díky svým experimentálním filmům. Debutoval hraným filmem Kristova léta (1967). Mezi jeho filmy patří například: Postav dům, pohádka Perinbaba, Post coitum a řada dalších. V roce 2008 byl pod jeho režií uveden do kin film Bathory. Film byl vyhlášen neúspěšnějším filmem desetiletí v České republice a nejúspěšnejším filmem všech dob na Slovensku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

14527. Slavné tri gracie
Dražba ukončena:29.11.2017 19:07:47
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč