Kamil Lhoták - Le Phénix

Litografie, 8,5x13,5 cm, signováno vpravo dole Kamil Lhoták 58, paspartováno, zaskleno.

1912, Praha - 1990, Praha
Malíř a grafik samouk v Praze. Inspiraci hledal v dětských dobrodružných románech. Později se začal více zajímat o civilizaci a techniku (auta, motocykly, vlaky, motivy z Pankráce a Holešovic,...). Věnoval se knižní ilustraci a známkové tvorbě. Vystavoval u nás i v zahraničí (Káhira, Vídeň,...).

3643. Le Phénix
Dražba ukončena:27.01.2016 21:31:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 700 Kč