Olej na plátně, 60x50 cm. Signováno vpravo dole K. Augusta. Rám.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Současný majitel získal dílo přímo z rodiny portrétovaného.
o autorovi: 1883 - 1974
Narodil se v Humpolci. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigera. Věnoval se hlavně figurální malbě, protrétům a zátiším.