Karel Banďouch - Chata u jezera

Olej na plátně, 90x78 cm. Signováno vlevo dole Bandouch Rámováno.

Nejdelší strana: 108 cm

o autorovi: 1893 – 1971
Malíř. Základy malby vystudoval u svého strýce Martina Banďoucha ve Vídni, kde dále absolvoval výtvarné kurzy u profesorů Schtärla a Steinera, v Brně u F. Potůčka. V Praze studoval na UMPRUM u E. Dítěte, J. Schussera a J. Schikanedera. Po ukončení studií se vrátil do Brna, kde působil do konce života. Věnoval se malbě krajiny, zejména olejem, ale i akvarelem, tužkou a tuší. Každoročně jezdil malovat na Slovensko, později na Českomoravskou vysočinu.

154446. Chata u jezera
Zbývá:9 dnů, 2 hodin
Konec dražby:08.02.2026 21:03:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 000 Kč

1 000 Kč 30.01.2026 14:32:18 474