Karel Benetka - Dívka

Litografie 3/18, 30x21 cm. Signováno tužkou dole uprostřed Benetka. Volný list.

Nejdelší strana: 30 cm

o autorovi: 1938
Grafik, malíř, autor kresleného humoru, ilustrátor a spisovatel. Studoval na SOŠV Hollarova v Praze, poté Soukromá studia malířství a sochařství (Vraštil, Nedvěd, Koukolský, Pangrác). Kreslený humor publikoval již od r. 1968. Známý je také svou tvorbou pro děti – omalovánky, básničky a kresby zvláště pro časopisy Klokánek a Pastelka. Ilustroval řadu učebnic.

153514. Dívka
Zbývá:8 dnů, 9 hodin
Konec dražby:18.01.2026 20:45:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč