Olej na plátně, 80x60 cm. Signováno vpravo dole Bořecký. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 96 cm
o autorovi: 1932 – 2010
Narodil se ve francouzském Lens. Vystudoval AVU v Praze. Většinu svého života prožil v Mostě.
Pracoval mimo jiné jako grafik v Severočeských hnědouhelných dolech, ale celý život se věnoval i jiným výtvarným oborům, zejména malbě. Jeho nejoblíbenějším námětem byly květiny, mezi jeho díly se však objevují i reflexe severočeské krajiny a výstavby nového Mostu. Uspořádal několik desítek výstav, ať již samostatně, nebo společně se svou manželkou, akademickou malířkou Helenou Ambrosovou. Společně s ní a litvínovským výtvarníkem Oldřichem Břežanským vytvořil uměleckou skupinu BAB. Jeho malby jsou součástí soukromých sbírek nejen v České republice, ale i v Německu, Francii, Belgii, Spojených státech nebo Kuvajtu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 33 000 Kč.