Karel Bořecký - Velká slunečnice

Olej na plátně, 105x76 cm. Signováno vpravo dole Bořecký. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: VÝTĚŽEK Z PRODEJE TOHOTO OBRAZU VĚNUJE PŮVODNÍ MAJITEL NA CHARITATIVNÍ ÚČELY.

Nejdelší strana: 120 cm

o autorovi: 1932 – 2010
Narodil se ve francouzském Lens. Vystudoval AVU v Praze. Většinu svého života prožil v Mostě.

Pracoval mimo jiné jako grafik v Severočeských hnědouhelných dolech, ale celý život se věnoval i jiným výtvarným oborům, zejména malbě. Jeho nejoblíbenějším námětem byly květiny, mezi jeho díly se však objevují i reflexe severočeské krajiny a výstavby nového Mostu. Uspořádal několik desítek výstav, ať již samostatně, nebo společně se svou manželkou, akademickou malířkou Helenou Ambrosovou. Společně s ní a litvínovským výtvarníkem Oldřichem Břežanským vytvořil uměleckou skupinu BAB. Jeho malby jsou součástí soukromých sbírek nejen v České republice, ale i v Německu, Francii, Belgii, Spojených státech nebo Kuvajtu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 33 000 Kč.

vydraženo charita
75887. Velká slunečnice
Dražba ukončena:27.04.2022 22:58:43
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč