Karel Černý Š. - Žena v klobouku - studie

Kresba, 39x30 cm Signováno vpravo dole K. Černý Š 42. Rám, sklo.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

o autorovi: 1910 - 1960
Narodil se v Brně. Studoval v Praze na Ukrajinské akademii a AVU u prof. Obrovského. Okouzlila ho Paříž a francouzská, hlavně přímořská krajina. Jeho častými náměty byly přelidněné bary a zahradní restaurace, milenci, krajina jižních Čech, řeka s parníkem, ale také zátiší ovlivněná kubismem. Pro svůj talent byl velmi ceněným autorem. Zajímavostí je, že písmeno Š připojoval ke své signatuře z vděčnosti za podpou své matky, za svobodna Šíchové.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 000 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
83269. Žena v klobouku - studie
Dražba ukončena:14.09.2022 22:24:28
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 500 Kč