Karel Chaba

49118. Čertovka

popis: Olej na sololitu, 15x14 cm. Signováno vlevo dole Chaba. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1925, Sedlec-Prčice - 2009
Vzdělával se soukromě a nikdy se neřadil k žádnému výtvarnému spolku. Atypické ztvárňování Prahy díky jeho romantickému pojetí a snaze vyobrazit v dílech Prahy své dojmy o městě. Podnikl mnoho studijních cest do zahraničí (Itálie, Francie, Španělsko a další...). Kromě expozic na našem území vystavoval hojně i v zahraničí (Švýcarsko, Belgie, Egypt, Polsko, Německo).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

dražba ukončena: 30.09.2020 19:56:13

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 17 000 Kč