Karel Dvořák - Ženské polonahé torzo

Keramika, výška 21 cm. Značeno K. Dvořák 1932.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1893-1950
Narodil se v Praze. Studoval UMPRUM, poté AVU u prof. Myslbeka a po přerušení 1. světovou válkou dokončil v ateliéru profesora Štursy. Později sám pedagogicky působil na UMPRUM. Spoluvytvářel styl sociálního civilismu s O. Gutfreundem. Věnoval se také monumentální tvorbě. Později byl ovlivněn italskou renesancí (Michelangelo) a českým barokem. Byl členem SUV Mánes.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 210 000 Kč.

55556. Ženské polonahé torzo
Dražba ukončena:03.03.2021 21:33:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč