Karel Hodr - Městský motiv

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 60x80 cm. Signováno vpravo dole Karel Hodr. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

Obraz s městským motivem pochází z díla Karla Hodra, studenta AVU a pozdějšího pedagoga umění, který získal četné zkušenosti s výtvarným děním v zahraničí. Předložený obraz lze pokládat za typickou ukázku jeho tvorby, v níž se zejména soustředil na zachycení malebných městských výjevů. Signovaná malba se vyznačuje pro Karla Hodra typickým uvolněným rukopisem a volbou teplých barevných tónů, které hovoří o snaze zprostředkovat intenzivní dojem ze zobrazovaného místa. Tlumená paleta s převahou světlých odstínů zároveň vytváří působivý kontrast s tmavými barvami stínů, které dotváří mírně hybnou kompozici obrazu. Jedná se o velmi kvalitní práci ceněného autora, který byl blízký dobové zahraniční scéně. Dílo Karla Hodra dosud čeká na plné docenění a lze jen očekávat, že hodnota malby bude stoupat.

o autorovi: 1910 - 2002

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč

82517. Městský motiv
Dražba ukončena:01.09.2022 20:02:08
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč