Karel Holan - Chaloupka pod lesem v zimě

Olej na kartonu, 18x33 cm, signováno vpravo dole, datováno 1944, rám.

1893, Praha - 1953, Praha
Žák AVU (1915-1921, prof. Pirer a Krattner). Maloval obrazy s náměty z pražské periferie. Zaměřoval se na bídu, ale zároveň radost obyčejného člověka. V krajinomalbě zobrazoval smutnou elegickou krajinu. Mnoho samostatných a kolektivních výstav u nás i v zahraničí.

Konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem.

1682. Chaloupka pod lesem v zimě
Dražba ukončena:27.11.2014 19:17:04
Vyvolávací cena:2 500 Kč
vydraženo za:4 200 Kč