Karel Holan - Folimanka pod Karlovem

Olej na kartonu, 50x65 cm, signováno vpravo dole, rám, zaskleno.

1893, Praha - 1953, Praha
Žák AVU (1915-1921, prof. Pirer a Krattner). Maloval obrazy s náměty z pražské periferie. Zaměřoval se na bídu, ale zároveň radost obyčejného člověka. V krajinomalbě zobrazoval smutnou elegickou krajinu. Mnoho samostatných a kolektivních výstav u nás i v zahraničí.

1922. Folimanka pod Karlovem
Dražba ukončena:28.01.2015 21:48:00
Vyvolávací cena:6 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč