Karel Holan - Květina v květináči

Olej na plátně nalepeném na kartonu, 40x32 cm, signováno vpravo dole K. Holan 34, rám.

1893, Praha - 1953, Praha
Žák AVU (1915-1921, prof. Pirner a Krattner). Maloval obrazy s náměty z pražské periferie. Zaměřoval se na bídu, ale zároveň radost obyčejného člověka. V krajinomalbě zobrazoval smutnou krajinu. Mnoho samostatných a kolektivních výstav u nás i v zahraničí.

4742. Květina v květináči
Dražba ukončena:26.05.2016 18:00:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:11 000 Kč